Vetsi Talli Puhkeküla kodukord

Soovime, et teie viibimine oleks meeldiv ja muretu.  Tutvuge järgmiste juhistega, et tagada kõigile meeldiv puhkus.

Saabumine ja lahkumine        

Sisseregistreerimine alates kell: 16:00

Väljaregistreerimine kuni kell: 12:00

Lahkudes kustutage tuled vii tekkinud prügi prügikontineritesse ja jätke võtmed ukse ette.

Parkimine. Parkimine puhkeküla parklates on tasuta. Parkimiseks ettenähtud alad on märgitud puhkeküla kaardil. Autodega sõitmine puhkeküla murul selleks mitte ette nähtud alal ei ole lubatud. Parkimine autosuvilate alal on tasuline vastavalt kehtivale hinnakirjale.

Öörahu 23:00-07:00

Kõikide külaliste hea une tagamiseks on kell 23:00 – 07:00 vaikne aeg. Palume austada kaaspuhkajate õigust heale unele.

Lapsed puhkekülas

Lapsed on meie puhkekülla teretulnud. Turvalisuse tagamiseks, palun hoidke oma lastel silm peal.

Grillimine

Grillimine on lubatud ainult saunamaja läheduses asuval grilliplatsil. Grillimine aiamajade ja kämpingute juures võib häirida teisi puhkeküla külalisi. Grillimine kuival ajal on tuleohtlik tegevus. Palume veenduda enne grilli juurest lahkumist, et tuli grillis on kustunud. Avatud tule tegemine ei ole lubatud.

Suitsetamine

Suitsetamine ei ole siseruumides lubatud. Suitsetamine on lubatud üksnes seal, kus see ei sega teisi külastajaid. Veendu alati sigareti kustumises ning pane see tuhatoosi.

Lemmikloomad

Lemmikloomad on puhkekülla teretulnud. Palume lemmikloomast teavitada sisse registreerimisel.  Lemmiklooma omanikud on vastutavad oma lemmiklooma eest. Puhkekülas ei tohi lemmikloomad segada teisi külastajaid. Lemmiklooma omanikud on kohustatud oma lemmiklooma väljaheited  koristama ja panema need prügikasti. Lemmiklooma poolt tekitatud kahju hüvitab lemmiklooma omanik.

Jäätmekäitlus

Puhkekülas on kolm jäätmekäitlus punkti, kus on pakendite konteiner, biojäätmete konteiner ja olmejäätmete konteiner. Palun sorteerida jäätmed ja panna need vastavasse konteinerisse. Klaastaara ja panditaara konteinerid asuvad saunamaja vahetus läheduses. Prügikonteinerite asukohad on märgitud puhkeküla kaardil.

Heakord

Hoia puhkeküla territoorium puhtana. Ära jäta toitu ja jäätmeid järelevalveta,  sest need meelitavad ligi  metsloomi ja -linde.

Puhkeküla muru hooldavad robotniidukid. Palun ärge jätke oma asju murule, sest robotniidukid võivad neid kahjustada. Suuremaid puhkeala haljastuse hooldustöid teostatakse tööpäevadel kella 12:00-17:00.

Turvalisus

Palume olla tähelepanelikud nii enda vara, kaaslaste ja teiste puhkeküla külaliste suhtes. Puhkeküla operaator ei ole vastutav kahjude eest nii inimestele kui varale, mis on tekkinud puhkeküla operaatorist  mittesõltuvatel põhjustel. Kõik majutusruumid on varustatud suitsuanduritega. Tulekahju korral säilitage rahu, sulgege majutusruumi aknad ja uksed ning väljuge ruumist. Tulekahju või hädaolukorra puhul helistage hädaabinumbril 112 ja teavitage tekkinud olukorrast puhkeküla personali või tellimuskeskust hiiumaale +372 463 6146.

Videovalve

Vetsi Talli Puhkekülas on videovalve. Videovalve salvestisi kasutatakse ainult õigusvastaste olukordade ja kahjujuhtumite asjaolude välja selgitamiseks.

WiFi – Puhkekülas on külalistele kasutamiseks avalik juhtmevaba internet.

Puhkeküla köök

Puhkeküla köök on mõeldus kasutamiseks kõigile puhkeküla külalistele. Köök on varustatud elementaarse vajalikuga toidu valmistamiseks. Köögis on olemas külmikud, pliidid, veekeetja, mikrolaineahi,  potid, pannid ja muud vajaminevad köögitarvikud.

Söögiriistad: Lauanõusid ja söögiriistu saab rentida puhkeküla kõrtsist. Ühekordseid nõusid on võimalik osta Kassari poest. Palume kööki kasutada heaperemehelikult ja pärast söögivalmistamist pesta potid-pannid ja koristada köök.

Puhkeküla terrass

Puhkeküla saunamaja terrassil on pingid ja lauad söömiseks ning ajaveetmiseks. Terrass on kaetud katusega ja vihma eest kaitstud. Terrassil ei ole lubatud grillida ega kasutada lahtist tuld. Palume enda järgi lauad koristada ja pidada kinni öörahust.

Puhkeküla saunad

Puhkekülas on kaks puuküttega sauna. Väiksem saun on mõeldud kuni 4-le inimesele. suurem saun kuni 10-le inimesele. Suuremal saunal on eesruum 15m2, kus on pingid ja lauad ajaveetmiseks.   

Saunad on kasutusel põhimõttel ise kütad ja ise kasutad. Saunade kütmiseks on olemas vajalikud küttepuud. Hinnakiri on puhkeküla kodulehel.

Sauna kütmine

Sauna kütmiseks on lubatud kasutada ainult kuivi halupuid. Saunatule süütamiseks on olemas süütetabletid. Tule süütamiseks ei tohi kasutada põlevvedelike.

Sauna kütmiseks kulub kuni üks tund.  

Saunaahju kasutusjuhend on kohapeal tutvumiseks olemas. Sauna kütmisel tuleb järgida tuleohutusnõudeid. Saunades on suitsuandurid, vingugaasi andurid ja tulekustutid. Kui tunnete end sauna kütmisel  ebakindlalt, küsige abi puhkeküla personalilt. Soovitav leiliruumi temperatuur on vahemikus 75-100 C. Sauna üle kütmine on tuleohtlik. Palun vältige leiliruumi kütmist üle 100C ja kütmise ajal jälgida tähelepanelikult saunaruumide seisundit.

Saun ja hügieen

Enne leiliruumi sisenemist palume end pesta. Leiliruumis kasuta istumise all saunarätikut.

Vihtade kasutamine saunas ei ole lubatud, samuti ei ole lubatud raseerimine, juuste värvimine, kehaõlide ning -koorijate  kasutamine. Lemmikloomade pesemine saunas ei ole lubatud. Saunas on olemas vedelseep ja duššigeel.

Pärast sauna kasutamist ja enne lahkumist veendu, et  saunaahjus on tuli kustunud. Saunast lahkudes võta kaasa kõik, mille sauna minnes kaasa võtsid.

 

Aadress

Vetsi Talli Puhkeküla
Kassari, 92111 Hiiu maakond